טלפון ליצירת קשר 052-2845474
צור קשר
ביחד ולחוד
Together and Alone
  • אורית צוקר Ph.D T.C
  • מאת: אורית צוקר Ph.D
  • |
  • עודכן לאחרונה: אפריל 24, 2024

זה נפלא שיש לכם עיסוקים ותחומי עניין משלכם, אבל אם המימוש שלהם ביחידות הופך להיות התחמקות מקרבה עם בן/בת הזוג, אתם פוגעים במסע המשותף שלכם אל האהבה האמיתית.

זוהי דרך בה כל אחד הולך בדרכו שלו והקשר הופך להיות הסדר, ובאותה המידה יכולתם להיות לבד. לפעמים הקשר הזוגי משתבש או פוגש שעמום ואז רבים פונים אל הפעילויות שלהם שהם עושים – לבד. במקום להסכים לפגוש את מה שמפריע, קל יותר לברוח, לחפש עניין במקומות אחרים והכי קל לברוח אל המשימות שכאילו אין ברירה אלא לעשות אותן כמו לנקות את הבית, לבשל, לטפל בילדים וכו'. ברור שיש לעשותן, אבל הן לא אמורות לצמצם את האינטימיות ואם לזה הן משמשות אז יש פה עניין שדורש התייחסות כדי שנוכל להפיק מהזוגיות שלנו את המיטב.

קונפליקט או שעמום ביחסים גורמים לנו סבל והרצון הראשוני הוא לברוח…
אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שהסבל נובע מבני הזוג שלנו ואם כך אז הכי טוב להתרחק מהם. חלקנו יעבדו שעות רבות או ימצאו עיסוקים חדשים ובמקרים קצת יותר קיצוניים יחשבו על גירושין או ינהלו רומנים מהצד. צפייה בטלוויזיה או בילוי שעות רבות עם חברים גם הן פעולות לגיטימיות, אבל לא כשאלו נעשות מתוך ניסיון להימנע ממעורבות עם בני הזוג שלנו. זוגות שרוצים להיות קרובים אחד אל השנייה כל חייהם, להישאר יחד, צריכים להיות יחד. כמובן שאיכות הזמן היא פרמטר חשוב אבל כמות הזמן היא פרמטר חשוב לא פחות. הדברים שאנחנו עושים יחד, מהגדולים שבהם ועד הקטנים כמו פטפוט וצחוק, או ניקיון הבית ביחד, או נגיעות פה ושם, כל אלו יוצרים אינטימיות.

כאשר האנרגיה שלנו מושקעת רק בדברים שאנחנו עושים בנפרד, הדלק של הקשר יגמר!
כשכל אחד מבני הזוג מקדיש יותר מדי זמן לעניינים האישיים שלו, למעשה הדרך המשותפת הופכת לדרך של שני מסלולים מקבילים. בני הזוג חיים זה לצד זה אבל הם רחוקים זה מזה. כשאנחנו לא מפנים זמן לביחד שלנו, נלך ונתרחק, נשכח למה אנחנו בכלל ביחד – הכל מתחיל כשאר אנחנו שוכחים עד כמה הזוגיות שלנו תורמת לאנרגיות שלנו שדרושות לנו ליום יום, כדי להמשיך לעבוד, להיות הורים וכו'…

באמצעות תהליך משותף של ייעוץ זוגי, ביחד ולחוד לפי הצורך, נתבונן באופן מודע אל המקומות שבהם אנחנו מזניחים את הקשר למען פעילויות אחרות או המקומות בהם אנחנו בורחים מאינטימיות שאיננה נוחה. נחפש אחר איזון בין ביחד ולחוד, וזאת מתוך דו שיח מכוון עם בן/בת הזוג, נאפשר לעצמנו למצוא שוב את אותה אינטימיות שכל כך נחוצה לנו.

שתף עם חברים

לייעוץ מקצועי | מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הודעת WhatsApp