טלפון ליצירת קשר 052-2845474
צור קשר

למה ייעוץ זוגי?

למה ייעוץ זוגי?
למה ייעוץ זוגי
  • אורית צוקר Ph.D T.C
  • מאת: אורית צוקר Ph.D
  • |
  • עודכן לאחרונה: אוקטובר 18, 2020

מה זו בכלל זוגיות? מהי זוגיות בעייני, בעיניך? האם זוגיות ואהבה הם היינו הך? האם האהבה היא תחושה נעימה שפשוט נקלעים אליה על דרך המקרה או שהיא דורשת ידע ומאמץ? האם היכולת לקיים זוגיות היא יכולת מולדת?

כל כך הרבה שאלות עשויות לעלות בכל הנוגע לזוגיות ואהבה – שאלות שברוב המקרים בכלל לא עולות על השולחן. אנחנו חיים בתפיסה אישית ונדמה לנו שכולם שותפים לאותה התפיסה, עד לרגע שבו נכנסנו לזוגיות ולאהבה עם אדם אחר ומתגלה לנו כי יש פער בתפיסות ו/או שלקיים את הזוגיות והאהבה זו משימה לא פשוטה בכלל.

אומנות האהבה

בספרו "אמנות האהבה" טוען הפילוסוף והפסיכו-אנליטיקן אריך פרום, כי רובנו רעבים לאהבה ומחפשים אותה כשאנו יוצאים מתוך נקודת מוצא כי אהבה היא עניין מקרי שנקלעים אליו במידה ושפר עלינו מזלנו; שאנו חושבים כי אין מה ללמוד באהבה ושאין קל מלאהוב – זאת, למרות שכל כך הרבה פעמים האהבה מכזיבה אותנו. סביר להניח כי אם היינו נכשלים בכל תחום אחר היינו בוודאי מנסים לגלות את הסיבות לכישלון ומנסים ללמוד איך אפשר להשתפר שם, או מוותרים. היות ועל אהבה אנו לא רוצים לוותר ולהיפך, כולנו מחפשים אהבה ורואים בה את אחד ממרכיבי האושר העיקריים, אולי כדאי שנכיר בכך שאהבה היא אומנות? ממש כשם שהחיים הם אומנות. אם ברצוננו ללמוד איך לאהוב, עלינו לנקוט אותה דרך שהיינו נוקטים אם היינו רוצים ללמוד כל אמנות אחרת.

"האם הדברים הנחשבים ראויים ללמוד הם רק אלה שבאמצעותם אפשר להרוויח כסף או יוקרה?" שואל פרום. זוגיות ואהבה לא לימדו אותנו בשום מקום. המודלים שלנו הם הורינו, סרטים וסיפורים, מודלים שלא משקפים את הסיפור המלא וגם לא תמיד מהווים מודל מוצלח במיוחד. הגיע הזמן שנכיר בכך כי זוגיות היא אומנות שכדאי לנו להשקיע וללמוד אותה.

עדיין שואלים "למה"?

1. כי זוגיות זו אומנות שלא מלמדים בשום מקום אחר.
2. כי פנייה ליועץ זוגי כמוה כפנייה לכל מורה מיומן בכל תחום אחר, כך לומדים טוב ומהר.
3. כי כך נלמד להפוך את הזוגיות שלנו לתהליך של צמיחה מתמשכת המובילה לתחושה טובה והתחברות.
4. כי כך נלמד לקדם את היחסים ממקום של בעיה למקום של פתרון.
5. כי ייעוץ אישי ומקצועי אשר ממוקד בנו יסייע לנו למצוא את מה שטוב למערכת היחסים הספציפית שלנו.
6. כי בסופו של דבר זוגיות היא לא "חלק" מהאושר בחיינו אלא המקור העיקרי לו (עובדה, כולם מחפשים).
7. כולנו רוצים להרגיש טוב וכל שיפור בחיי הזוגיות והאהבה הוא תמיד קידום למצבנו האישי.

אסור לנו לחשוש או להתבייש לחפש עזרה… להפך עלינו לזכור כי זוגיות טובה, בריאה ומאושרת בונה עולם בריא ומאושר ומשום כך קבלת עזרה ממוקדת ומקצועית היא תרומתנו לאושר של עצמנו ושל החברה כולה!

שתף עם חברים

לייעוץ מקצועי | מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הודעת WhatsApp