טלפון ליצירת קשר 052-2845474
צור קשר

ייעוץ זוגי

ייעוץ זוגי
ייעוץ זוגי - אורית צוקר Ph.D יועצת טיפולית Therapeutic Counselor
  • אורית צוקר Ph.D T.C
  • מאת: אורית צוקר Ph.D
  • |
  • עודכן לאחרונה: ספטמבר 6, 2023

ייעוץ זוגי מומלץ לפתרון בעיות ומתחים בזוגיות

במהלך שנות עבודותיי הרבות בתחום כיועצת Therapoetic Counseling, פגשתי כל כך הרבה אנשים ולמדתי – למדתי עד כמה נושא הזוגיות הוא משמעותי ובעל השפעה גדולה וחזקה על כל תחומי החיים שלנו. 

ראיתי כי לזוגיות השפעה על כל תחומי החיים ולעתים עלינו לטפל בזוגיות שלנו עוד לפני שנגענו בכל נושא אחר. עם השנים בחרתי להרחיב את הידע המקצועי שלי ולהתמחות בתחום הייעוץ הזוגי כדי להרחיב את היכולת לעזור – לעזור לכם לחוות חיים מלאים, מספקים, בריאים ומאושרים, כמו שרק חיים באינטימיות עם אדם אחר יכולים לספק.

כולנו מחפשים אהבה וזוגיות בריאה… אז מה הבעיה?

כולם מחפשים אהבה אמיתית ומערכת יחסים זוגית טובה, לפעמים גם מוצאים, אבל לא תמיד יודעים איך להחזיק בה. בשום מקום לא מלמדים אותנו איך וכיצד "עושים יחסים" ולכן אנחנו נכנסים ליחסים ללא ידיעה ברורה מהם המעשים שעוזרים ליחסים להצליח ומהם הדברים שהורסים את הסיכויים.

גם אתם מרגישים שמשהו לא עובד לכם בזוגיות? אתם לא יודעים לומר מה בדיוק לא עובד, אלא חווים תחושה כללית שלא טוב לכם? אולי אתם רבים לעתים קרובות? אולי מרגישים ריחוק? שתיקות מלוות את היחסים? מרגישים שלא מבינים אתכם? פערים במיניות? נדמה לכם שהאהבה נגמרה? חוויתם בגידה? לא מסתדרים עם המשפחה המורחבת? חילוקי דעות בנושאים כספיים? אתם לא לבד!

על הליך הייעוץ הזוגי

כשמגיעים ליועצת זוגית הדבר הראשון שעושים הוא לבדוק מה לא עובד, מה מפריע לכם להרגיש טוב בתוך היחסים. פה מתחיל תהליך בו תרכשו כלים אפקטיביים המתאימים למקרה הספציפי שלכם – תלמדו כיצד לתקשר זה עם זו (או זה עם זה או זו עם זו), להתקרב אחד לשני וגם לעצמכם, ולהתחבר לצרכים האישיים שלכם ושל בני הזוג. מספר המפגשים בייעוץ זוגי אינו מוגדר מראש ואין התחייבות מצידכם, מילולית או כספית, למספר פגישות קבוע מראש. מספר הפגישות יהיה בהתאם למה שהמקום בו אתם נמצאים דורש ובהתאם למקום אליו אתם שואפים להגיע. כדי שהתהליך יהיה אפקטיבי במקסימום, כדאי להתמיד ולהגיע בתחילת הדרך למפגש פעם בשבוע ואחר כך אחת לשבועיים עד לסיום התהליך לשביעות רצונכם, כאשר זוגות רבים מגיעים גם לפגישת "תחזוקה" אחת לכמה חודשים. במהלך הדרך נערוך פגישות זוגיות ואישיות עם כל אחד מבני הזוג, לפי הצורך.

ייעוץ זוגי הוא תהליך המאפשר התפתחות זוגית ואישית כאחד – ההתחייבות היא שלכם לעצמכם, לתהליך שלכם, לאושר שלכם…

ייעוץ זוגי לבד?

כן, יש דבר כזה… לפעמים אחד מבני הזוג יהיה מעוניין בייעוץ זוגי ואילו השני יסרב. הסיבות לסירוב שונות ומגוונות, לעתים חשש להיחשף בפני זר, לפעמים מחשבה שאם נדבר על מה שמפריע זה יפריע עוד יותר, ואפילו מחשבה שאין מי שיכול באמת לעזור לנו או שאנחנו יכולים לפתור את הבעיות שלנו בעצמנו. במקרים כאלו, בן הזוג המעוניין בקבלת עזרה יגיע לבד, אך לא לפני ששיתף את בן הזוג בכך שהוא מתחיל בתהליך וגם יציע לבן הזוג להצטרף בכל שלב שיתאים לו. שינוי עשוי להתחיל גם אם רק אחד מהצדדים פותח בו – כמו בכל מערכת, מספיק שרכיב אחד משתנה וכל הרכיבים האחרים יושפעו ויאלצו להשתנות בהתאם למה שקורה במערכת כולה.

האם ניתן להיעזר בייעוץ זוגי בכל גיל/סטטוס?

התשובה היא – כן! כל נושא, קונפליקט, בעיה, או רצון להתפתח בתחום הזוגיות, בכל גיל, מעמד או מגדר הוא ראוי לייעוץ. בין אם אנחנו נשואים או חיים ביחד, בין אם אנחנו ביחד 3 חודשים או 25 שנים, בין אם אנחנו בני 20 או בני 60, בין אם בני זוג מאותו המין, פרק ב', לפני חתונה ואפילו רווקים שמעוניינים למצוא זוגיות טובה ומתאימה.

ייעוץ זוגי מומלץ לצמיחה משותפת

אני רואה בייעוץ זוגי את הכלי ללמוד – ללמוד כיצד לסלול דרך חדשה ומודעת של יחסים וזוגיות, דרך של גדילה וצמיחה משותפת. אני רואה בתפקידי כיועצת ומטפלת זוגית שליחות של ממש, שליחות שמטרתה לעשות אנשים וזוגות למאושרים יותר, בעולם טוב יותר. חשוב לציין כי במידה ולבני הזוג מטרה מוצהרת לפרק את הקשר, גם אז ליעוץ זוגי תפקיד משמעותי בתהליך. פירוק קשר בליווי ייעוץ נכון יעזור לבני הזוג למנוע הרס וליצור פרידה מוצלחת ברמה חברית ומתוך שיתוף פעולה. ייעוץ זוגי יסייע להפוך את הקשר שלכם למקור קבוע של חברות ואהבה, אושר ושלווה!

זוגיות, אהבה ויחסים טובים זו אמנות לכל דבר ועניין

אם ברצוננו ללמוד לאהוב ולקיים יחסים מספקים ומאושרים, עלינו לבחור באותה דרך בה היינו בוחרים אם היינו רוצים ללמוד כל אמנות אחרת. למידה כזו בוודאי משלבת תיאוריה ומעשה ומעל לכל, לראות בנושא "עניין שחשוב לי" – אני כאן בכדי לסייע לכם לצלוח את מסע הזוגיות והחיים יחדיו, בצורה גלויה, טובה ועם הרבה הקשבה ואהבה. אני מקיימת פגישות ייעוץ לזוגות ויחידים מאזור הצפון בסניף חיפה וכן עורכת מפגשים לתושבי מרכז הארץ בסניף הנמצא בתל אביב. מוזמנים ליצור עמי קשר בכל עת לייעוץ ראשוני, פרטים ולכל שאלה רלוונטית.

ייעוץ זוגי בשיטה ייחודית

ייעוץ זוגי בשיטה ייחודית אשר מעניקה מקום לאינדיווידואל בתוך המערכת הזוגית, ליכולת הביטוי העצמי שלו ולנטילת אחריות אישית.

בשיטה זו כל אחד מבני הזוג מגלה אחריות על הצרכים והציפיות שלו באופן שמאפשר השתלבות בקשר ממקום שלם, מעצים ובלתי תלוי. 

איך מתבצע תהליך הייעוץ הזוגי

ייעוץ זוגי נועד לסייע בידי בני הזוג לצלוח אתגרים, להתמודד עם קונפליקטים, לשפר את יכולות ההקשבה והתקשורת, להביא להתאמת הציפיות האחד מן השני, ולהפוך את המערכת הזוגית למקור המעניק כוח וביטחון.

התהליך מתבצע באמצעות מספר שלבים:

  • היכרות ראשונית, הקשבה, איתור ואבחון של הבעיות והקשיים, הרצונות והמטרות של בני הזוג.
  • התאמת השיטה הטיפולית לצורך של בני הזוג.
  • יצירת מערכת יחסים של אמון, ביטחון ושיתופיות.

במפגשים יושם דגש על טכניקות שיח, הקשבה, תובנות וכלים ישימים להתנהלות במערכת הזוגית.

כלים ממגוון גישות טיפוליות וטכניקות ישולבו בתהליך במטרה להביא לתוצאה מיטבית.

ייעוץ זוגי אונליין

זוגות רבים המצויים במצב של משבר ומתמודדים עם קשיים מתקשים להגיע למפגשי ייעוץ בקליניקה, בין אם בשל מבוכה וקושי מנטלי, ובין אם מסיבות טכניות הנוגעות לאילוצי זמן ומיקום גאוגרפי. בעבור אלה יצרה אורית צוקר את האפשרות לייעוץ זוגי באונליין, מכל מקום, כאשר הייעוץ מתבצע באמצעות כלים דיגיטליים כמו זום או סקייפ, לנוחות מלאה של המטופלים.

 

הידע והניסיון שרכשתי במשך השנים מסייעים לי לתת לזוגות ייעוץ זוגי מותאם וכלים מקצועיים רבים שישרתו אתכם כל החיים, לעבור מכשולים ולכונן יחסים נפלאים!

ייעוץ זוגי - Ph.D Orit Zucker

זמינה עבורכם תמיד בכל שאלה, בעיה וסוגיה, גם ובעיקר בימים אלו באמצעות המדיה הדיגיטלית – זום, סקייפ ובטלפון – וכמובן לקביעת מפגשים בקליניקה שלי בחיפה ובתל אביב.
אורית 052-2845474

שתף עם חברים

לייעוץ מקצועי | מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הודעת WhatsApp