טלפון ליצירת קשר 052-2845474
צור קשר

ייעוץ זוגי בחיפה

ייעוץ זוגי בחיפה
ייעוץ זוגי בחיפה והצפון - אורית צוקר Ph.D
 • אורית צוקר Ph.D T.C
 • מאת: אורית צוקר Ph.D
 • |
 • עודכן לאחרונה: מאי 20, 2024

קשיים ואתגרים בזוגיות עשויים להיות מאיימים ולשמוט את הקרקע תחת רגלי המשפחה כולה. שירותי ייעוץ זוגי בחיפה בהובלת אורית צוקר, יועצת זוגית מנוסה ובעלת כלים רבים לתקשורת ולניהול קונפליקטים, עשויים לספק את המענה, הליווי והפתרון לחיזוק הזוגיות והתא המשפחתי כולו.

ייעוץ זוגי בחיפה למטופלים מאזור הצפון או ייעוץ זוגי אונליין

שירות ייעוץ זוגי, ושירותי טיפול ריגשי בכלל, נתפסים כשירות מקומי, הדורש קרבה גאוגרפית, חדר טיפולים וספה, מה שמביא זוגות רבים לצמצום החיפוש לאזור הגאוגרפי בו הם מתגוררים.

טיפול זוגי המתקיים בסביבת טיפול כזו, בליווי ובנוכחות המטפל, תוך יצירת קשר עין ותקשורת אינטימית, הוא אכן הטיפול האופטימלי ולא נגרע מערכו, גם בעולם הדיגיטלי רחב האפשרויות.

יחד עם זאת, בחירת גורם טיפולי ומקצועי, אין צורך לתלות בפרמטרים טכניים, כי אם מתוך מתן דגש על הגורם הטיפולי, בהתבסס על מוניטין, שיטת טיפול וחיבור אישי, לצד נוחות מוחלטת של שני בני הזוג המביאה בחשבון אילוצי זמן, מקום ומרחק ומגשרת עליהם. חיפוש אחר ייעוץ זוגי בחיפה, ניתן ליישום גם באמצעות מטפל מקצועי בעל ניסיון, היוצר חיבור ותקשורת מיטבית עם בני הזוג, אשר ידע לספק את תחושות האינטימיות, הביטחון והפתיחות הנדרשות, גם בטיפול המתקיים אונליין, באמצעים דיגיטליים.

בין הסיבות והאתגרים המובילים זוגות אל הצורך בטיפול זוגי:

 • ריחוק מתמשך– ריחוק הנוצר לאורך שנים, ולרוב מתבסס על תהליכים ושינויים שעברו בני הזוג בנפרד לאורך זמן, ולמעשה יצרו שונות ביחס למי שהיו כשהכירו והתחייבו זה לזה. שינוי כזה עשוי להיות דומיננטי יותר אצל אחד מבני הזוג או לבוא לידי ביטוי אצל שניהם, להוליד שאלות, כעסים וציפיות, אשר מביאים לתחושת הריחוק ולתסכול.
 • חילוקי דעות פיננסיים– חילוקי דעות הנוגעים להתנהלות הכלכלית הם מוקש העומד לפתחם של זוגות רבים, המגיעים מרקע ומחינוך שונים, מביאים תפיסות כלכליות והתנהגות צרכנית ופיננסית שונה, כאשר אלה חוברים ליחידה כלכלית אחת והתנהלותם משפיעה זה על זו.
 • חילוקי דעות בחינוך הילדים- מוקש נוסף ומאתגר הוא שוני תפיסתי הנוגע לחינוך הילדים, בין אם בהתנהלות יום יומית (שעות שינה, לימודים, אוכל, שימוש במסכים) ובין אם בקבלת החלטות משמעותיות יותר (מסגרות חינוך, פערי דת ומסורת).
 • בגידה- בגידה של אחד מבני הזוג מולידה תהום ומשבר אמון, ועבור מטופלים רבים מהווה את הסיבה לסיום הקשר, ללא ניתוח והבנה של הסיבות לבגידה, הכלים והיכולת להתמודד אתה, בין אם כזוג המבקש להתגבר על המשבר ולהישאר יחד, ובין אם כפרט שאחראי למעשה הבגידה/נבגד, וזקוק לכלים לעיבוד התהליך ולקבלת ההחלטות.

חשוב לציין כי כל אחת מן הסיבות הללו, כמו גם גורמים אחרים למשברים זוגיים, ניתנים לשיקום מתוך למידה של ניהול הקונפליקט, תקשורת מיטבית וראיית האחר בשילוב בין רצון הדדי לליווי מקצועי תומך.

ייעוץ זוגי בצפון

חיפוש אחר ייעוץ זוגי בצפון עשוי להוביל את המחפשים לתוצאות רבות, הכוללות מגוון סוגי טיפול שלא תמיד יהיו רלוונטיים לצורך ולבעיה הנדרשת להתמודדות, דוגמת: ייעוץ מיני, סדנאות, קורסים והכשרות בתחום הייעוץ הזוגי, או מידע פרסומי הנוגע למטפלים. בחיפוש אחר ייעוץ זוגי בצפון, בשונה מחיפוש איש מקצוע טכני או אחר, מומלץ למקד את החיפוש ולהסתמך על המלצות ומוניטין, חוות דעת ושיטות טיפול מתקדמות בהתאמה לצרכי בני הזוג.

טיפול זוגי בחיפה והצפון

בבחירה של מטפל, ובוודאי כאשר מדובר על טיפול זוגי בחיפה והצפוןאו בכלל, חשוב לתת את הדעת על מספר אלמנטים שמהווים גורמים משפיעים על הצלחת הטיפול:

 • שיטות טיפול– ענף הייעוץ הזוגי מנגיש מגוון שיטות טיפול, מסורתיות וחדשניות יותר, כאשר בחיפוש אחר ייעוץ זוגי בצפון, חשוב להכיר את הסגנון הטיפולי שמציעים המטפלים/ות. חשוב לציין כי זוגות עשויים להביא קונפליקטים רבים ושונים אל חדר הטיפול, כמו גם מבנה אישיות ויכולות תקשורת שיתנו יתרון לשיטה אחת על פני אחרת. מומלץ לבחור במסגרת טיפולית בה היועץ הזוגי מביא שליטה ומיומנות במספר שיטות טיפול, ומתאים את השיטה לצרכי הטיפול ובני הזוג, ולא הפוך.
 • חיבור אישי- חיבור אישי עם מטפל/ת הוא דבר שנוצר לאורך זמן, ובוודאי מאתגר יותר כאשר מדובר בטיפול זוגי. יחד עם זאת, ניתן להתרשם כבר מן היסודות, ביכולת להתחבר למטפל, הן בבחינת המלצות ומוניטין ברשת (מדובר בתחום פרטי ואינטימי ולא תמיד ניתן יהיה לקבל המלצות ממכרים וחברים), הן בבחינת מידע אודות הסגנון הטיפולי והאני מאמין שלו באמצעות פרסומים מקצועיים ובאתר המטפל/ת, והן באמצעות שיחת טלפון ראשונית להיכרות, התרשמות וקבלת ההחלטה על מפגש.
 • המלצות– בתחום הטיפולי בכלל והייעוץ הזוגי בפרט קיים לא אחת קושי בשיתוף בני משפחה וחברים ובקבלת המלצות אישיות. יחד עם זאת, בזכות נגישות המידע ברשת ניתן להיחשף לסיפורים אישיים ולהמלצות אודות חוויית מטופלים והצלחות, מערכות יחסים במשבר שזכו לשיקום בזכות טיפול זוגי מיטבי, תיאור של הצלחות באמצעות שיטות טיפול שונות ועוד. ניתן לחפש מידע ברשתות החברתיות, בקבוצות מקומיות ואף לפרסם בקשות והמלצות באופן אנונימי.

הצלחה של טיפול רגשי וייעוץ זוגי טמונה בתקשורת ובחיבור למטפל, ובמקרים רבים נדרשת פגישה כדי לקבל את ההחלטה אודות המשכיות הטיפול. היות ואורית אינה מחייבת בסידרה של פגישות, אפשר להיפגש איתה, פגישה ראשונית, לחוות את האינטראקציה ולקבל אז את ההחלטה אם להמשיך את המסע ביחד.

יועצת זוגית בחיפה אורית צוקר

אורית צוקר היא יועצת זוגית מומלצת בחיפה, המביאה שילוב בין השכלה רחבה, Ph.D  בייעוץ טיפולי, לצד ניסיון רב שנים והצלחות בליווי זוגות. הליכי ייעוץ זוגי וניהול קונפליקטים תורמים לבנייה, העצמה וצמיחה של הקשר הזוגי, גם ממשברים ומורכבויות שנראו כחסרי סיכוי.

אורית חברה באיגוד הבינלאומי לייעוץ (International Association for Counselling) ובאגודה הישראלית לייעוץ זוגי.

ייעוץ זוגי בצפון - יועצת זוגית בחיפה אורית צוקר

אורית צוקר היא יועצת זוגית מומלצת בחיפה ובצפון, הזוכה להכרה בפריסה ארצית וכתוצאה מן המוניטין והביקוש לשירותיה מציעה גם מסלול ייעוץ זוגי באונליין תוך שימוש באמצעים דיגיטליים, אשר מנגישים את השכלתה הרחבה, ניסיונה והמיומנויות הנרחבות שלה, למטופלים מכל מרחב גאוגרפי. אורית צוקר מביאה כלים מתקדמים וחדשניים בניהול תקשורת זוגית וטיפול בקונפליקטים, ומשלבת בין ראיית האחר וצרכיו ונטילת אחריות אישית ואינדיווידואלית כבסיס לקשר זוגי מצמיח ועוצמתי.

שתף עם חברים

לייעוץ מקצועי | מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הודעת WhatsApp