טלפון ליצירת קשר 052-2845474
צור קשר

זוגיות פרק ב'

זוגיות פרק ב'
זוגיות פרק ב' - אורית צוקר Ph.D
  • אורית צוקר Ph.D T.C
  • מאת: אורית צוקר Ph.D
  • |
  • עודכן לאחרונה: ינואר 5, 2022

הלב שלהם בחר אבל הם לא הקשיבו – האמינו לכל מה שסיפרו להם על איך יחסים אמורים להיות, למדו ממגזיני פסיכולוגיה בגרוש, חלמו את הסרטים שראו, סיפרו את הספרים שקראו, נתנו לניסיון העבר שלהם לנהל אותם, עשו המון, אבל לא הקשיבו.

לא הקשיבו באמת למי שבחר הלב, לא הקשיבו לקצב, לצרכים, לפחדים, לקשיים, לרצונות, לדרך שבה כל אחד מהם מבטא ונותן אהבה. היא לא הייתה סבלנית, רצתה "כאן ועכשיו!" הוא לא היה גמיש, חשב "רק בדרך שלי!" לא הייתה פתיחות, הם שמרו את הפחדים שלהם לעצמם. כשזה נגמר, תחושות הכאב וההחמצה היו עצומות.

זוגיות פרק ב' – מתחילים פרק חדש בחיים

כניסה לזוגיות פרק ב' היא לא פשוטה. אמנם "אין חכם כבעל ניסיון" אך הניסיון עשוי פעמים רבות לשמש כנגדנו. אנחנו מסיקים מסקנות מניסיוננו הטוב/המר ומשליכים אותו על יחסים חדשים. יתכן ומפרק א' למדנו מה כדאי לעשות ומה כדאי שלא לעשות בפרק הבא, אך עדיין פצעים ושריטות שאנו סוחבים מפרק א', עשויים לקבל חיים חדשים בהתנהגויות בפרק ב', שמזכירות ולו ברמיזה משהו מעברינו. מי שחווה בגידה עשוי לתת פרשנות לכל מבט "שלא לכיוון הנכון" כבגידה והטלת ספק תכופות ביכולת הנאמנות של בן הזוג החדש. מי שחווה זלזול עשוי לפרש ביטויים תמימים כמזלזלים וכדומה. ככל שניסיון העבר נחווה כקשה יותר כך הקונפליקט בתוך היחסים החדשים יהיה גדול יותר – הרצון ביחסים מול החשש מהם וממה שהם מביאים.

בזוגיות פרק ב' לה כבר יש את חייה המלאים בעבודה, ילדים, חברים, תחביבים, רכוש, אילוצים כאלו ואחרים… וגם לו. לתאם בין שתי מערכות כאלו אפשר רק בגמישות וסבלנות. לו יש את הצרכים שלו, הפחדים שלו, השלכות העבר והניסיון שלו… וגם לה. לתאם בין אלו נדרשות גמישות, סבלנות ודיבור פתוח. פתיחות זו לא מילה גסה ולא לנשים בלבד. שיתוף בחששות ובפחדים לא יוריד מערככם ולא ירחיק ביניכם, להפך – פתיחות תקרב אתכם ותאפשר לכם לעבור דרך הפחדים והחששות בהצלחה. פחד גבהים לא יעלם מבלי לפגוש גבהים, פחד מכלבים לא יטופל בליטוף חתולים, חשש מיחסים לא ימצא מזור מבלי לחוות יחסים ואם אנחנו כבר בתוך יחסים, נתמודד עם הפחדים – וביחד.

אז אם גם הלב שלכם בחר – תקשיבו לו! אל תחמיצו, ההחמצה מחמיצה אותו עד מר… תנו זמן, לימדו אחד את השנייה, צרו את ההתאמה, תאמו ציפיות בסבלנות, בגמישות, בפתיחות. תשכחו ממה שאמרו לכם על איך יחסים אמורים להיראות, תתמקדו באיך היחסים הספציפיים שלכם יכולים להיות הכי טובים שאפשר – חליפה לשניים שנתפרת לפי מידה אישית, חליפה שנתפרת בגמישות, בסבלנות, בפתיחות. הרווח כולו שלכם!

שתף עם חברים

לייעוץ מקצועי | מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הודעת WhatsApp