טלפון ליצירת קשר 052-2845474
צור קשר

100% אחריות על 50 האחוזים שלי!

100% אחריות על 50 האחוזים שלי!
אחריות אישית בזוגיות
  • אורית צוקר Ph.D T.C
  • מאת: אורית צוקר Ph.D
  • |
  • עודכן לאחרונה: אוקטובר 26, 2020

"מאה אחוז אחריות על חמישים האחוזים שלי – זהו המוטו להצלחת הזוגיות שלי!" יש לי 100% אחריות על מה שאני עושה בתוך הזוגיות שלי… אמנם החלק שלי בזוגיות הוא 50% ממה שמרכיב אותה ולבן/בת הזוג שלי 50% נוספים המרכיבים את המערכת השלמה, אבל לי יש מאה אחוזי אחריות על החלק שלי, על מה שאני מביא/ה אל תוך היחסים.

המחשבה כי האחריות על הזוגיות היא שלי, עשויה לקומם בתחילה. הרי איך זה יכול להיות שאני אחראי/ת על היחסים כאשר בן/בת הזוג שלי הוא זה שמתנהג כמו "טמבל"? נטילת עמדה של מאה אחוז אחריות על חמישים האחוזים שלי, יוצרת אורח חיים שונה וחדש – זוהי עמדה ששמה אותנו ככוח איתן ופעיל במערכת היחסים, כאדונים ולא כקורבנות.

מה זה אומר 100% אחריות על 50 האחוזים שלי?

זה אומר כי עליי להתבונן בעצמי תמיד לפני ולפנים. כך, אוכל לגלות כי כל דבר שבן/בת הזוג עושה, מתאפשר ונתמך על ידי. בני הזוג שלנו לא רק פועלים, הם גם מגיבים לאווירה שאנחנו יוצרים. נוגה מספרת שאמיר, בן זוגה, מאחר לכל הפגישות שהם קובעים. היא רותחת מזעם ובכל פעם שזה קורה היא כועסת עוד יותר. היא מבקרת אותו ולפעמים גם בטונים גבוהים. ההתבוננות שלה בסיטואציות הללו היא – עליו, הוא אשם והיא קורבן. ברור שמצב כזה מעכיר את אווירת היחסים.

על פי גישת מאה האחוזים, היא תסתכל דבר ראשון – על עצמה: האם יש משהו שהיא עושה שתורם למצב? האם היא מתנהגת בחוסר אסרטיביות? האם יש משהו שהיא עושה שמונע מהם לטפל בבעיה? מה היא עושה שמאפשר לאמיר להמשיך בהתנהגות שכל כך מפריעה לה? ולבסוף, מה היא יכולה לעשות בהתנהגותה, כדי שאמיר ישנה את התנהגותו?

כאשר נוגה תבחן את עצמה לפני שהיא בוחנת את אמיר, היא תתמקד בדברים בהם היא אכן יכולה לשלוט, בדברים ובדרכים שיאפשרו לה להשפיע באמת במקום בדברים אשר לא בשליטתה – כך היא הופכת אדונית ליחסים ולא קורבנם. "מאה אחוז אחריות" זו החלטה להפסיק להסתתר מאחורי כעסים ותסכולים בזוגיות ולנתב את האנרגיה אל בחירה כיצד לשנות את הגירויים כך שיעודדו את בן/בת הזוג להתנהג בדרכים אחרות, דרכים בונות וחיוביות.

לשנות את הזוגיות שלנו מקצה לקצה…

"מאה אחוז אחריות" הוא רעיון שמוציא אותנו ממקום של קורבנות ביחסים הזוגיים ובכלל, אני בוחר/ת בגישה שאני מביא/ה ליחסים הזוגיים, אני בוחר/ת כיצד לפעול וכיצד להגיב, אני אחראי/ת במאה אחוזים! מדובר בגישה עוצמתית בעזרתה נוכל להשפיע על הזוגיות שלנו, השפעה מעשית ויעילה – לשאת באחריות זה לחולל שינוי. אם נרצה לשנות את הזוגיות שלנו נבין תחילה כי זהו הזמן לקחת אחריות – בתהליך של יעוץ זוגי נלמד כיצד לנהל דיאלוג אישי כנה, שימלא אותנו בעצמה וברמת תפקוד חדשה. בואו נזכור כי "בעיות" הן תמיד הזדמנויות שמאפשרות לנו להתעלות על עצמינו, לגדול, לצמוח ולממש את מה שניתן לנו…

מעוניינים לקחת אחריות ולהוביל את הזוגיות שלכם לעבר שינוי חיובי? אני כאן בשביל לסייע בעניין – מוזמנים ליצור עמי קשר בכל עת.


 

שתף עם חברים

לייעוץ מקצועי | מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הודעת WhatsApp