טלפון ליצירת קשר 052-2845474
צור קשר

זיקוקים של זוגיות

זיקוקים של זוגיות
זיקוקים של אהבה
  • אורית צוקר Ph.D T.C
  • מאת: אורית צוקר Ph.D
  • |
  • עודכן לאחרונה: אוקטובר 26, 2020

הכרתם, התלהבתם, התרגשתם, זיקוקים וניצוצות באוויר – אתם מאוהבים ובטוחים שהפעם מצאתם אהבה וזוגיות לנצח!

על פניו, בהחלט יש סיכוי שמצאתם "אהבה לנצח," אבל חשוב לזכור כי הניצוצות, הריגוש, ההתלהבות והזיקוקים הם רק הפרומו לסרט האמיתי. חשוב לזכור כי להתרגשות מהסוג הזה יש תפקיד פשוט וחשוב – לחבר אותנו, לחבר שני אנשים זרים לחלוטין עד כדי שנהיה מוכנים ללכת אחד למען השני באש ובמים. חשוב לזכור כי תקופת ההתאהבות מלאת הריגוש וההתלהבות היא ההתחלה ליחסים, אך היא לא מה שבונה אהבה, הרמוניה או יחסי נצח.

אהבה פירושה אכפתיות, נתינה ושיתוף. אהבה היא מה ש–אני תורם/ת למערכת היחסים. יחסים מלאי אהבה והרמוניה הם לא משהו שמוצאים אלא משהו שאנחנו בונים. בניית אהבה שנשארת תמיד, היא אתגר. אהבה היא תהליך שדורש זמן, שיש בו טעויות ותיקונים. אי אפשר להגיע אל התוצאה הסופית מבלי שהשקענו בתהליך הבנייה שלב אחר שלב. לכל שלב יש תפקיד להביא אותנו את הבא אחריו עם יותר ניסיון ויותר יכולת.

על שלב הזיקוקים וחשיבותו כבר דיברנו – אז מהו השלב הבא?

בשלב הבא נתחיל לפגוש צדדים חדשים זה אצל זו. בשלב זה נגלה את הנקודות בהן יש בינינו חוסר תיאום – אינטרסים מנוגדים, קונפליקטים ותסכולים מופיעים. לא פשוט? אולי. אבל חיובי מאד והכרחי מאד! למה? כי זהו השלב בו אנו יוצרים את ההתאמה בינינו. בשלב הזה אנחנו לומדים מה לא עובד בתוך היחסים, בשלב הזה אנחנו לומדים אחד את השנייה, לומדים לקבל זה את זו, לומדים לנהל משא ומתן נכון ולמצוא פתרונות לקונפליקטים כך ששני הצדדים מרוויחים מהם. שלב ההתאמה גורם לזוגות רבים להרים ידיים ולוותר על היחסים מתוך חוסר הבנה עד כמה הוא חשוב וחיוני. שלב ההתאמה הוא הוא הגשר שאם עברנו אותו יש סיכוי שנגיע אל האהבה שאנחנו חולמים עליה.

אם יש ביניכם פחות ריגוש וסערה ויותר אכפתיות ודאגה, האם זה אומר שהיחסים ירדו מדרגה? ההיפך הוא הנכון! זה אומר שצלחתם את שלב ההתאמה ועליתם מדרגה. משלב הפנטזיה לשלב – האהבה!

ורגע, בנוגע לריגושים… אם עברנו שלב זה אומר שלא נתרגש יותר?

פה נכנסת המחויבות האישית שלנו – כל אחד מאיתנו אחראי לשמור באופן מכוון על הניצוץ. סוד קטן, לא רבים יודעים לעשות זאת או לעשות זאת לאורך זמן. אז… איך בכל זאת עושים את זה? לומדים! באמצעות ייעוץ זוגי נכון ומכוון תלמדו להזרים באופן קבוע אכפתיות, תשומת לב ומעורבות. בעבודה משותפת בייעוץ הזוגי מחפשים ולומדים לפרוץ את השגרה כדי לחוות הנאות משותפת ולא רק הנאה לעצמי בלבד – יוזמים קירבה, מתחייבים להדליק אור בכל דרך בליבו של השני כדי שיאיר האור גם בליבנו שלנו.

אלו לא סיסמאות ואל תוותרו לעצמכם – ייעוץ זוגי טוב ילווה אתכם כל הדרך אל האושר…

שתף עם חברים

לייעוץ מקצועי | מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הודעת WhatsApp