טלפון ליצירת קשר 052-2845474
צור קשר

אנחנו צריכים לדבר…

אנחנו צריכים לדבר…
Communication-relationship
  • אורית צוקר Ph.D T.C
  • מאת: אורית צוקר Ph.D
  • |
  • עודכן לאחרונה: ינואר 5, 2022

האם אנחנו קוראי מחשבות? סביר להניח כי התשובה שלילית – אז למה נדמה לנו שאנחנו יודעים מה בני הזוג שלנו חושבים? אולי מתוך ההנחה המוטעית שהם בדיוק כמונו…

לכל אחד מאתנו חיים, מחשבות וחלומות פרטיים משלו. אנחנו לא פועלים באותה דרך לכן, כדאי שנבין שקריאת מחשבות היא הרסנית, היא מבססת אותנו בנקודות הנחה מוטעות וגורמת לנו להסיק מסקנות נמהרות – אין דרך להבין את בני הזוג שלנו בלי תקשורת ישירה.

צריך לדבר!

לא, אני לא מתכוונת לשיחות על מזג האוויר, אלא לשיחות מלב אל לב, שיחות כנות שבונות תקשורת אמיתית ומספקת. בוודאי הרגשתם לא פעם כי אין תקשורת בניכם לבין בני הזוג שלכם וכי למה זה קורה? כי היו כל כך הרבה רגעים בעבר בהם הייתם צריכים לדבר ולא עשיתם את זה. הייתם עסוקים מידי או חששתם להביע את הרגשות שלכם כי היה נדמה לכם שתקבלו תגובה לא רצויה, או שלא יבינו אתכם או שדבריכם יעוותו. אז מדברים על מזג האוויר אבל לא על מה שחשוב באמת – נמנעים מפתיחות כאשר למעשה רק היא זו ששומרת על חיות הקשר.

חוסר תקשורת הופך במהרה להרגל, השתיקות פורחות וברגעי משבר אין לנו דרך להתגבר עליהם, כי אנחנו כבר לא זוכרים איך לדבר. לפעמים אחד מהשניים רוצה לדבר אבל השני מקשה עליו. הוא אמנם שואל מה קרה או מה מטריד אבל ההתנהגות שלו אומרת משהו אחר לגמרי. הוא לא מרוכז או טוען שהאחד מגזים, כועס או אפילו מאיים – כך נוצר פחד ולכנות כבר אין מקום. מה שאנחנו לא אומרים לבני הזוג שלנו ומה שלא מספרים להם, מפחית את מידת הכנות בנינו, גם אם הכוונה שלנו טובה כמו לא להטריד אותם בזוטות.

על קירבה וגילוי האמת

קירבה נוצרת מתוך גילוי האמת וכשאנחנו מהססים או חשים התנגדות פנימית לדבר איתם, אנחנו פוגעים בקרבה – פוגעים בזוגיות. קשר זוגי מוצלח מבוסס על מה שאנחנו מוכנים לחלוק עם בני הזוג שלנו והכוונה לא רק לדברים הטובים והנעימים, נהפוך הוא. אם אנחנו לא משתפים את בני הזוג שלנו בבעיות שלנו אנחנו מונעים מהם לגלות את אהבתם כלפינו, מונעים מהם את הצמיחה האישית שלהם דווקא דרך היכולת להזדהות אתנו.

אז זיכרו, צריך לדבר… דו שיח ישיר וגלוי הוא מתנה אמיתית – במספר מפגשים מיוחדים של ייעוץ זוגי יחד איתי נזכר ונלמד איך לתקשר באופן ישיר, אפקטיבי, מפרה, מכבד ומספק, נלמד להתקרב ולהעשיר את האהבה שלנו!
(מבוסס על שיטת האימגו ע"פ ד"ר הנדריקס).

שתף עם חברים

לייעוץ מקצועי | מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הודעת WhatsApp