טלפון ליצירת קשר 052-2845474
צור קשר

זוגיות היא חלק ממרכיבי האושר?

זוגיות היא חלק ממרכיבי האושר?
זוגיות - הדרך אל האושר
  • אורית צוקר Ph.D T.C
  • מאת: אורית צוקר Ph.D
  • |
  • עודכן לאחרונה: אוקטובר 18, 2020

אחרי למעלה מעשרים שנה של מפגשים אישיים עם אנשים בקליניקות שלי, בין ארבעה קירות ספוגי כאב ושומרי סוד אני יכולה לומר בפה מלא ובטוח: "זוגיות היא המרכיב העיקרי של האושר!"

למה? כי שם, אחד הצרכים הכי חשובים ובסיסיים שלנו יכול לקבל מענה – הצורך להיות ייחודי ומיוחד. עברנו את דור האספרסו דרך דור הסילון אל תקופת מהירות האור, אנחנו רוצים הכול מהר וחלק, אין צורך ורצון להיאבק על כלום, ההערכה ליכולת המאבק שואפת לאפס. אם לא זה אז משהו אחר, אם לא הוא אז אחר, אם לא היא אז אחרת, ההיצע כל כך גדול ויש כל כך הרבה "דגים בים"…

למה לטרוח? למה להיאבק במקום בו צריך להשקיע? במקום בו נכנס שעמום? יותר פשוט למצוא ריגוש במקום חדש… להתחיל מחדש… וכך מתוך חוסר רצון להשקיע וללמוד כיצד מתחדשים לעומק בתוך מערכת יחסים, נמצא את עצמינו קופצים ממיטה למיטה ללא כל תועלת, הרי אין לזה סוף.

האם זו הדרך אל האושר?

אנחנו חושבים שברגעים שהדברים לא מסתדרים אזי המצב פגום מראשיתו – האם זו האמת? ישנן כל כך הרבה דרכים לסיים ויכוחים ומריבות, להעיר את התשוקה והאהבה!

אם כבר מצאנו מישהו שהוא מיוחד בעיננו ואנחנו מיוחדים בעיניו, שמוכן להיות שם ולשמוע את הסיפורים שלנו את התלונות שלנו, שמוכן לראות את היופי שבנו גם ברגעים הללו, האם לא שווה להיאבק במכשולים זמניים כדי לשמור על זה? אנשים שבאמת הצליחו בחיים שלהם יספרו כי מה שהביא את ההצלחה ברוב המקרים היה התמדה! להתקדם ללא הרף, לנוע קדימה, לא לוותר! להיאבק במכשולים, לרכוש כלים מכוננים, להאמין – שכבר עברנו תבוסות בחיים שלנו ויצאנו מהן, וגם הפעם נוכל לעשות זאת ולצאת מחוזקים.

אל תוותרו על הזוגיות שלכם בקלות!

כמו בטיפוס על הר, ישנם רגעי ייאוש ומשבר – אז אפשר לנוח לרגע ולהתקדם אחר כך, אבל בשום אופן לא להפסיק ולוותר. הוויתור יביא רק לנפילה ולהרס. ההר של חיינו חסר פסגה, תמיד יש לאן לעלות ואם נעשה זאת עם בני זוגנו הרי שהרווחנו פעמיים – לא רק שלא וויתרנו ולא חדלנו לטפס, אלא שגם לא טיפסנו לבדנו…

 רוצים לטפס יחדיו אל פסגת האושר שלכם? אני כאן עבורכם על מנת לסייע ולהוביל את הדרך!

שתף עם חברים

לייעוץ מקצועי | מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הודעת WhatsApp