טלפון ליצירת קשר 052-2845474
צור קשר

ריבוי מערכות יחסים וההשפעה עלינו

ריבוי מערכות יחסים וההשפעה עלינו
difficulties-relationships
  • אורית צוקר Ph.D T.C
  • מאת: אורית צוקר Ph.D
  • |
  • עודכן לאחרונה: אוקטובר 26, 2020

ריבוי של מערכות יחסים משפיע עלינו יותר ממה שאנו חושבים – עוד ניסיון, עוד פרידה, עוד אכזבה, עוד יחסי סרק – מפגשים מרובים, פרידות מרובות ואכזבות מרובות, מכבות חלק מהותי בתוכנו. עוד מפגש מיני אגבי… טבעי שאנשים מרגישים קירבה גדולה למי שקיימו איתם יחסי מין, אבל במין אגבי "זה לא אמור להיות כך", אז אנשים חונקים במודע את הרגשות החזקים שנשארים בהם אחרי המין (כן, כן, גם גברים!) ומדחיקים את אותם רגשות טבעיים שזורמים בהם מקרבה מינית – הדחקה שמשבשת את ההכרה ואת הלב!

אנחנו מתעלמים מרגשותינו ויוצאים ממפגשים אינטימיים "כאילו לא קרה דבר" – כרוניקה שמוציאה אותנו ממערכות היחסים שלנו כאילו מחושלים – "יופי של סידור"… הסידור הזה "מסדר" אותנו הרבה יותר ממה שאנו חושבים. אנחנו כל כך מחושלים עד שחלק עמוק בתוכנו נשאר נסתר, מאחרים וגם מעצמינו, ובדרך זו אנחנו כאילו פחות פגיעים, אבל למעשה מוותרים על היכולת להיקשר בקשר עמוק באמת והיכולת שלנו לסמוך על מישהו הולכת ופוחתת.

כל כך הרבה זיכרונות מיחסים אגביים ויחסים שהתפרקו לא מאפשרים התמסרות. אנחנו נכנסים לקשרים חדשים מכוסי קליפה שלא מאפשרת איחוד חזק בין שניים. כשאין איחוד חזק, בעיות קטנות שיצוצו בדרך עשויות לפרק את הקשר בקלות בלתי נסבלת, וכך שוב חוזרים אל נקודת ההתחלה בתחושת מלכוד של ממש. אז אפשר להתנסות בכמה שיותר מערכות יחסים כדרך חיים, לשם השעשוע, כי "כולם עושים את זה", לשם הניסיון ולשם ההשוואה… ואפשר לפרק יחסים קיימים על עניינים של מה בכך, כי לא ידענו להיפתח, לדבר, לסמוך, כדי להקדים תרופה למכה, ומפחד להיפגע, אבל אפשר, וגם כדאי, לתת את הדעת על ההשלכות ואולי גם לתת עוד מחשבה לפני שאנו נכנסים לסיטואציה של מין אגבי נטול אהבה.

מעולם לא חשבתי שיש דרך אחת ונכונה לחיות את החיים או שזוגיות זו הדרך היחידה, בכל מחיר ולנצח, אך יש לי אוזניים להקשיב, עיניים לראות ולב רחב להכיל. אני שומעת, רואה ומכילה את סיפורי החיים שמביאים אל הקליניקה שלי כל כך הרבה אנשים, בעיקר על יחסים. רואה ושומעת את המצוקות שנוצרות אצל כל כך הרבה אנשים: בדידות, ריקנות, חוסר אמון, ייאוש, חשדנות, וחוסר משמעות. רואה ושומעת, מבינה ומאמינה שכולנו זקוקים לקשר משמעותי עם אדם אחר, קשר בו נרגיש מיוחדים עבור אדם אחר – ייחוד שיכול להיות מורגש רק כשאדם אחר בחר בנו לקשר בלעדי.

אני מאמינה כי חיבור בין שניים הוא חיבור שיתרונותיו מגמדים חסרונותיו ושלמרות הקשיים שאנו עשויים לפגוש שם – אין לזה תחליף!

בתקופה כזו, כשכמעט הכול מותר ואפשרי, אם פגשנו מישהו/י מתאים ויש רצון משותף להיות ביחד, להצליח לפתוח את הלב, להסיר קליפות, לבנות אמון, להתמסר ולחוות קשר ממלא, מספק ומהנה – אל תפספסו את ההזדמנות. כשאנחנו דורשים מהיחסים שלנו הרבה יותר, אנחנו צריכים להיות הרבה יותר, הרבה יותר מוכנים להביא איכויות שקיימות בנו וששכחנו כיצד להשתמש בהן. אל תחששו להיעזר במי ומה שיכול לסייע לכם כי ייעוץ זוגי נכון ילווה אתכם בדרך שמתאימה לכם אישית כדי לגעת באושר.

זקוקים לייעוץ זוגי מיוחד שייבחן מקרוב את הדרך שלכם? מוזמנים ליצור עמי קשר בכל עת.

שתף עם חברים

לייעוץ מקצועי | מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הודעת WhatsApp