טלפון ליצירת קשר 052-2845474
צור קשר

מגיע לי הטוב ביותר!

מגיע לי הטוב ביותר!
deserve-the-best
  • אורית צוקר Ph.D T.C
  • מאת: אורית צוקר Ph.D
  • |
  • עודכן לאחרונה: יוני 10, 2020

אורן יוצא עם דקלה כבר שנה אבל הוא לא בטוח שהיא "הטובה ביותר". "מגיע לי הטובה ביותר" הוא אומר. נכון, באמת מגיעה לו הטובה ביותר – אבל מי היא הטובה ביותר? זו שהיא היפה ביותר? או העשירה ביותר? או שמא החכמה ביותר או בכלל המצליחה ביותר?

הוליווד מלאה נשים וגברים יפים, עשירים ומצליחים ביותר, שמיליונים יאמרו שהם הטובים ביותר ובכל זאת הם בוגדים זה בזו ומחליפים בני זוג לעתים תכופות. כולנו רוצים את הטוב ביותר – את הטלפון החדיש ביותר, המכונית הטובה ביותר, המחשב המתקדם, הבית המרווח ביותר וכו' ואין כל רע ברצון הזה כשלעצמו – זה מה שקורה כשמוצע לנו שפע של אפשרויות בחירה בין חפצים. קל מאד להעמיד שני טלפונים סלולריים זה מול זה, לשקול את תכונותיהם ואת ערכם, ולהחליט איזה מהם הוא הטוב ביותר.

הבעיה מתחילה כשאנחנו מתייחסים באותו אופן  אל בני אדם. שימוש במינוח צרכני לתיאור מערכת יחסים – שגוי מעיקרו!

אי אפשר להתייחס את אנשים כמו אל רכישה עסקית – איך אפשר ליצור קשר עם אישה כשרואים בה גביע ניצחון ומתעלמים מן העומק שלה כאדם? כשאנו משווים בני אדם זה לזה כפי שמשווים טלפונים סלולריים, אנחנו מתעלמים מהאופי הייחודי והרוחני שלהם וכך סביר להניח שלעולם לא נמצא את הטוב ביותר ורק נמשיך לעבור ממיטה למיטה.

ברגע שאתה מתחיל להשוות אישה עם חמישים נשים אחרות, אתה פשוט משגע את עצמך! האישה שאליה אתה נמשך, שאוהבת אותך, שאתה מעריך אותה, אישה שערכיה דומים לשלך, שמקבלת את השטויות שלך ומוכנה ורוצה לבלות את ימיה איתך – היא הטובה ביותר!

אם תפקפקו בבני הזוג שלכם, תהפכו את הספקות שלכם לנבואה המגשימה את עצמה – כשאנחנו מסתכלים על בני הזוג שלנו ומתייחסים אליהם באמת כאל הטובים ביותר הם יכולים להיות הטובים ביותר.

שתף עם חברים

לייעוץ מקצועי | מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הודעת WhatsApp