טלפון ליצירת קשר 052-2845474
צור קשר

אני תמיד צודקת והוא תמיד טועה?

אני תמיד צודקת והוא תמיד טועה?
I'm-right-he's-wrong
  • אורית צוקר Ph.D T.C
  • מאת: אורית צוקר Ph.D
  • |
  • עודכן לאחרונה: יוני 10, 2020

בימים שהיה לי חשוב להיות "הצודקת", ככה גם נראו היחסים שלי – אני הייתי הצודקת והוא היה הטועה…
הוא אמר שאת היכולת המילולית שלי אי אפשר לנצח ולא משנה מה הוא יגיד. ככה הפכו היחסים שלנו ליחסי "צודקת-טועה" וליחסים בהם אני המנצחת והוא תמיד מפסיד. מנצח ומפסיד הם יחסים שמתארים מאבק כוחות ולא יחסי רעות. תאמינו לי, תחושת הניצחון היא אמנם תחושה מספקת אך לא מחזיקה לאורך זמן יותר מכמה רגעים. אז הרווחתי את הצדק אבל הפסדתי את היחסים.

איפה הניצחון עכשיו?
הניצחון האמיתי הוא זוגיות מנצחת – זוגיות מנצחת היא זוגיות בה אין צודקים וטועים, מרוויחים ומפסידים. בזוגיות מנצחת מחלוקות מסתיימות בתחושה טובה של שני הצדדים. נשמע בלתי אפשרי?

לפני שתגבשו עמדה, חשוב שתדעו: אין קשר ישיר בין הנתונים הגולמיים בהם אנחנו מזינים את המוח שלנו לבין האופן הסובייקטיבי שבו אנו קולטים את העולם. אנחנו תופסים את המציאות שלנו על ידי החושים הפרטיים שלנו (שמיעה, ראיה, תחושת גוף, דמיון ועוד…) ובנוסף לזה, הפרשנות שלנו את המציאות מושפעת מהתנאים ומהערכים עליהם גדל והתחנך כל אחד מאיתנו. כלומר, המציאות היא לעולם לא אובייקטיבית – כל אדם עשוי לתפוס את המציאות באופן אחר. ההבנה של נקודת מפתח זו, שופכת אור אחר בחיפוש אחר ה"צדק" בתוך יחסים. ביחסים מנצחים מבינים כי לכל אחד מן הצדדים יש את ההיגיון שלו ואין טעם לחפש את הצדק אלא את החברות והשותפות ואת מה שמשרת הכי טוב את היחסים. במקום להתאמן במלחמות ובמאבקי כוח, עדיף שנתאמן בהקשבה אמפטית שהמוטו המרכזי שלה הוא: "אני מבין את הצד שלך וזה הצד שלי, בוא/בואי נחפש דרך שמתאימה לשנינו".

אם גם אתם רוצים לחדול ממלחמות וממאבקים, אני מזמינה אתכם לבוא, ללמוד ולקבל את כל הכלים כדי להיות זוג של מנצחים!

שתף עם חברים

לייעוץ מקצועי | מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הודעת WhatsApp