טלפון ליצירת קשר 052-2845474
צור קשר

מי מסתתר מאחורי המסכה?

מי מסתתר מאחורי המסכה?
Mask
  • אורית צוקר Ph.D T.C
  • מאת: אורית צוקר Ph.D
  • |
  • עודכן לאחרונה: מרץ 19, 2019

אולי יותר נכון לשאול – מי לא מסתתר מאחורי המסכה?
כולנו מסתתרים מאחורי מסכות. אני, את ,אתה.
אנחנו שמים אותן כשאנחנו לא רוצים שיגלו בנו משהו שאנחנו לא אוהבים בעצמינו, או משהו שאנחנו חושבים שאחרים לא יאהבו בנו, או שמים מסיכה מסוימת שאנחנו חושבים שדווקא בה יש משהו שיגרום לנו ולאחרים לאהוב אותנו. בקיצור, הכל קשור לאהבה.

אהבה היא תנאי הכרחי לקיום שלנו והחלק השורד שבנו, מתוך כוונה לשמר את קיומנו, ידאג תמיד לקבל אישור שאנחנו אהובים. אני לא מדברת רק על אהבה רומנטית, אלא על אהבה בכלל, כהוויה. אם באמת נרצה לגלות מי מסתתר מאחורי המסכה, יהיה עלינו לפתוח את הלב. כמו שאומר הנסיך הקטן: "אין לראות את הדברים היטב אלא בלב בלבד, כי הדבר החשוב באמת, סמוי מן העין." הרבדים שסמויים מהעין (שמאחורי המסכה) מסכימים להתגלות רק כשאנחנו מוכנים להתבונן עם הלב.

לראות מעבר למסכות…

חג פורים מעודד אותנו לראות מעבר למסכות – להתבונן ברבדים היותר עמוקים של עצמנו דרך עיני הלב העדינות ולראות את המקומות שבהם אנחנו לא אנחנו, את המקומות בהם אנחנו פוחדים לאבד את האהבה של האחר או מנסים לזכות בה; הוא מזמין אותנו להתבונן במקומות בהם השיפוטיות שלנו מונעת את האהבה שלנו מעצמנו; מזמין אותנו להתבונן במקומות בהם התלונות שלנו, הן בעצם התחפושת של הפחד שאנחנו לא אהובים; מזמין אותנו להתבונן במקומות בהם הכעס שלנו הוא תחפושת של הצורך באהבה שלא קיבל מענה.

כשנוכל להתבונן באופן כזה בעצמינו, נוכל להתבונן כך גם באחרים. כשנתבונן כך, יש סיכוי שנמצא את מה שחשוב באמת ושנדע קצת יותר טוב מי אנחנו. כשנתבונן כך, יש סיכוי שנגלה כי מאחורי המסכה מסתתרים לא חתול, גם לא מפלצת, אלא ילד/ה יפה שכמה/ה לאהבה…

שתף עם חברים

לייעוץ מקצועי | מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הודעת WhatsApp

תפריט נגישות