טלפון ליצירת קשר 052-2845474
צור קשר
ט”ו באהבה
טו באב
  • Orit-Zucker
  • מאת: אורית צוקר Ph.D
  • |
  • עודכן לאחרונה: נובמבר 12, 2020

בט”ו באב אפשר לחולל את מה שהלב אליו מייחל. ט”ו באב הוא אחד הימים המיוחדים והחשובים ביותר בשנה. זהו יום שהכוח הפעיל בו הוא כוח החיבור. כוח החיבור או בשמו האחר – סינרגיה, מתאר פעולה משותפת של שני גורמים או יותר שנותנת תוצאה טובה יותר מצירוף פעולות כל הגורמים בנפרד. חיבור הוא ההתחלה של הכול, חיבור הוא כוח חשוב ומרכזי בטבע שהרי בלעדיו, לא יכולים להיווצר חיים. ומה יותר מאהבה יוצר חיבור חזק וטוב?

בימים עברו, היו בנות ישראל נפגשות בט”ו באב ומלבישות אחת את השנייה בבגדי לבן שאולים אחת של חברתה. נאמר שהן עשו זאת כדי שאף אחת מהן לא תתבייש. אפשר לפרש ולחשוב שמדובר בבושה מלשון כלימה, אבל הכוונה היא לבושה מלשון להתעכב, מהשורש ב.ו.ש – “לחכות עד בוש” זה לחכות המון זמן למשהו שלא קורה. הן עשו זאת מתוך רצון אמיתי שאף אחת מהן לא תחכה עד בוש ותישאר מעוכבת בזיווגה. הן עשו זאת כאקט של ערבות הדדית, דאגה, פרגון ומעל הכול כאקט של נתינה שהרי אין כמו נתינה כדי לעורר את הלב לאהבה. בנות ישראל שלא זכו עדיין לזיווג עוררו את ליבן לאהבה ויצרו חיבור דבר ראשון אחת עם השנייה. ככה, אחרי שעוררו את האהבה שבקרבן, כשליבן מלא באהבה, הן היו יוצאות יחד לכרמים רוקדות כל היום ומחוללות (תרתי משמע) אהבה מסביבן. עם כוח כזה ברור שהן זכו לחיבור – לזיווג וכולן היו יוצאות מהכרם בסופו של יום, עם חתן.

כפי שטבועה ביום הזה היכולת הנשית ליזום זיווג, כך טבועה בו גם היכולת לשקם זוגיות שפוגשת פירוד או משבר. במקרה כזה, המָחוֹל הוא מלשון מָחוּל. ביום הזה את מחוללת מחילה. לבן הוא צבע המחילה וכשאת לבושה בלבן תמחלי. דבר ראשון תמחלי לעצמך על כל מה שאת חושבת שאת “לא מספיק” ועל כל מה שיש בך שאת לא מרוצה ממנו. ככה תלמדי למחול גם לבן הזוג. כשאת מחוללת מחילה את מאפשרת לכוח החיבור שוב לזרום בניכם ומחזירה לעצמך את האמון שאפשר לחולל אהבה בתוכך ובתוך הקשר שלך, גם אם כבר היה נדמה לך שמאוחר מדי או שאי אפשר.

בט”ו באב, בנות ירושלים לוקחות את היוזמה לידיים ולרגליים ומזכירות גם לנו לקחת יוזמה, לעורר את האהבה בתוכנו וכך נזכה שיושפע עלינו כוח החיבור.
ערבות הדדית, פרגון, נתינה ומחילה, מחוללים את האהבה וחיבור נוצר כמעשה קסם בנינו, בתוכנו, בארצנו ובכל העולם. טו” באב שמח, חיבור ואהבה לכולם!

שתף עם חברים

לייעוץ מקצועי | מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הודעת WhatsApp