טלפון ליצירת קשר 052-2845474
צור קשר

שנה חדשה, גישה חדשה לזוגיות

שנה חדשה, גישה חדשה לזוגיות
התחדשות לשנה החדשה
  • Orit-Zucker
  • מאת: אורית צוקר Ph.D
  • |
  • עודכן לאחרונה: ספטמבר 20, 2020

אם אנחנו רוצים שהשנה הזוגיות שלנו תהיה טובה יותר, גם אנחנו צריכים להתחדש. זה לא מספיק שרק השנה תתחדש כדי שיקרו דברים חדשים וטובים – גם אנחנו צריכים להיות חדשים כדי שדברים ישתנו!

חגי ישראל הם כמו חלונות של הזדמנויות לאורך ציר הזמן. כל חלון הוא תחנה שבה אנחנו נטענים בהשפעות שמיוחדות לאותו הזמן. ראש השנה הוא היום בו נברא האדם הראשון והוא מתאר את הפוטנציאל שגלום ביום הזה – התחדשות. בחסותו של היום המיוחד הזה, גם אנחנו יכולים להתחדש ולברוא את עצמינו מחדש. זה בהחלט סוג של קסם אבל זה לא “הוקוס פוקוס” שקורה ברגע אחד ומיד אנחנו הופכים להיות אחרים.

העניין ביום הזה, הוא לטמון בו את הזרע לשינוי. לטמון את הזרע זה לעשות בחירות חדשות כמו “מי אני רוצה להיות השנה בזוגיות שלי?”, “איך אני רוצה שהזוגיות שלי תיראה ואיך אני יכול להשפיע עליה לטובה?” אותו הדבר נכון גם לגבי תחומי חיים אחרים. כמו שבזרע הפרי גלום כל הפוטנציאל של העץ, כך גם בזרע הזה גלום הפוטנציאל לכל מה שיצמח לאורך הימים. במיוחד השנה כשהכל נסגר בחוץ, יש לנו הזדמנות נפלאה להתבונן פנימה. אם נעשה זאת, השפעות השינוי וההתחדשות יאפשרו לנו לעשות בירורים מדויקים עם עצמינו ולהגיע לתובנות. את התובנות האלו ניקח כצידה לדרך ומפה והלאה נתכונן ללמוד איך מיישמים את מה שבחרנו. זו עשויה להיות דרך שיש בה גם אלפי צעדים אבל העיקר שלא מוותרים – השנה לא מוותרים!

פחדים או קשיים שמפריעים לנו ללכת עם הבחירות החדשות הם לגיטימיים, יחד עם זה, הם לא סיבה לוותר. להפך, הם מאותתים לנו שכדאי ללמוד איך מתעלים את הקשיים, איך משחררים את הפחדים ואיך צעד אחר צעד מאפשרים לבחירות שבחרנו בראש השנה, להתממש. תתחדשו.

שתף עם חברים

לייעוץ מקצועי | מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הודעת WhatsApp